Strona główna » Oferta

Zobacz także

Organizacja Pogrzebów chrześcijańskich, świeckich, oraz innych wyznań

Pogrzeb świecki składa się zwykle z pożegnania w domu pogrzebowym i odprowadzenie do grobu. Przebieg pogrzebu prowadzony jest wg sugestii rodziny zmarłego. W odróżnieniu od pogrzebu katolickiego prowadzony jest przez Mistrza ceremonii, ubranego w togę z białym plastronem pod szyją. Wita on wszystkich zgromadzonych na pogrzebie i wygłasza w imieniu rodziny mowę pogrzebową. Oddaje w niej hołd zmarłemu, podsumowując jego życie, poglądy, osiągnięcia, wszystkie ważne chwile, które zgromadzeni powinni na zawsze zachować w swoich wspomnieniach o tej osobie. Po zakończeniu mowy następuje odprowadzenie trumny bądź urny na miejsce wiecznego spoczynku, złożenie kwiatów i podziękowanie wszystkim za uczestnictwo w ostatniej drodze zmarłego.

W przypadku ceremonii chrześcijańskiej rodzina udaje się do księdza i ustala z nim datę pogrzebu oraz datę i godzinę mszy za zmarłego (w niektórych przypadkach może to zrobić Zakład Pogrzebowy). Jeżeli pogrzeb ma się odbyć w innej parafii powinno się ten fakt zgłosić w Kancelarii Parafialnej, aby uzyskać pozwolenie na pogrzeb poza parafią. Można skorzystać z dwóch form pogrzebu - pogrzeb z Mszą św. - pogrzeb bez Mszy św. - w tym wypadku cała uroczystość odbywa się na cmentarzu. Podobnie jak w przypadku nabożeństwa pogrzebowego osobom organizującym pogrzeb wolno wybrać cmentarz, na którym zostanie pogrzebane ciało zmarłego.

Kremacja

Kremacja przeprowadzana jest w profesjonalnym Krematorium. Szczątki zmarłego składane są do urny. Pochówek spopielonego ciała odbywa się z zachowaniem wszelkich godności należnych zmarłemu a obrzędy pogrzebowe nie różnią się od tradycyjnego pochówku w trumnie.

Całodobowy Transport Zwłok w kraju i zagranicą

Od wielu lat prowadzimy całodobowy transport zwłok w kraju i zagranicą. Przewozimy zmarłych z zagranicy do Polski oraz z Polski za granicę. W imieniu rodziny zajmujemy się niezbędnymi formalnościami w urzędach dotyczącymi uzyskania decyzji zezwalających na przewiezienie zwłok do Polski i poza granice naszego kraju.

Kosmetyka pośmiertna

Nasza firma zajmuje się godnym i profesjonalnym przygotowaniem ciała zmarłego do pogrzebu. Wykwalifikowani pracownicy wykonują podstawową toaletę pośmiertną, kosmetykę, a także- na życzenie rodziny BALSAMACJĘ.

Trumny i urny

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór trumien dębowych, sosnowych i bukowych oraz urny metalowe, ceramiczne a także drewniane.

Wiązanki i wieńce

Oferujemy duży wybór kwiatów. Wiązanki, palmy i wieńce, a także tekst na szarfie mogą zostać wykonane według propozycji rodziny. Kwiaty dostarczane są do Kościoła, Kaplicy lub na miejsce pochówku.

Własna kaplica

Dysponujemy własną, dostępną przez całą dobę Kaplicą, dającą bliskim możliwość ostatniego pożegnania, lub odbycia modlitwy w atmosferze prywatności bez ograniczeń czasowych.

Własne chłodnie

Posiadamy własne chłodnie, co umożliwia zorganizowanie pożegnania w naszej Kaplicy w każdym wyznaczonym przez rodzinę terminie

Oprawa muzyczna

Na życzenie rodziny organizujemy oprawę muzyczną ceremonii pogrzebowej. Współpracujemy z orkiestrą oraz trębaczem.

Obudowy grobów, nagrobki, krzyże, tabliczki

Oferujemy drewniane obudowy grobów, nagrobki, krzyże oraz tabliczki. Zajmujemy się rozbiórką nagrobków do celów pochówku oraz ich ponownym montażem,

Opieka nad grobami

Według ustaleń z rodziną zajmujemy się sprzątaniem, odśnieżaniem, koszeniem trawy wokół grobu oraz wszelkimi pozostałymi pracami porządkowymi.

Klepsydry, podziękowania

Wiele wzorów klepsydr i podziękowań, dostosowujemy do oczekiwań rodziny, drukujemy komputerowo.

Nieodpłatnie zajmujemy się wszelkimi formalnościami urzędowymi

Na życzenie rodziny sporządzamy i składamy wnioski do ZUS o zasiłek pogrzebowy oraz niezrealizowane świadczenie, oferujemy pomoc w sporządzaniu wniosku o rentę rodzinną. Pośredniczymy w załatwianiu formalności na Cmentarzach oraz w Parafiach.

Ekshumacja

Pośredniczymy w załatwianiu formalności. Przeprowadzamy ekshumacje na terenie całego kraju.

Centrala Bojszów

ul.Kościuszki 10
44-160 Bojszów
Telefon: 32 230 51 44

Czynne:
Codziennie
24h / 7

zobacz na mapie

Filia Gliwice

ul.Tarnogórska 70
44-100 Gliwice
Telefon: 32 270 43 52

Czynne:
Pn-Pt : 8:00 - 16:00
Sobota : 8:00 - 13:00

zobacz na mapie

Filia Gliwice-Łabędy

ul.Poli Gojawiczyńskiej 4
44-109 Gliwice - Łabędy
Telefon: 32 234 22 97

Czynne:
Pn-Pt : 8:00 - 16:00
Sobota : 8:00 - 13:00

zobacz na mapie

Filia Ujazd Śl.

ul.Traugutta 9
47-143 Ujazd Śl.
Telefon: 53 331 05 77

Czynne:
Pn-Pt : 8:00 - 16:00
Sobota : 8:00 - 13:00

zobacz na mapie